Aštuoniems Prienų ir Ignalinos politikams – įtarimai dėl pasisavintų savivaldybės lėšų

stt0519sttAštuoniems esamiems ir buvusiems Prienų bei Ignalinos rajonų savivaldybių tarybų nariams pateikti įtarimai dėl neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Plungės teismą nutarta prijungti prie Klaipėdos apylinkės teismo

teisesaugatavpkSeimas antradienį pritarė Plungės apylinkės teismo reorganizavimui prijungimo būdu, šio teismo teises ir pareigas perduodant Klaipėdos apylinkės teismui.

Anksčiau planuota, kad Plungės apylinkės teismo rūmai bus išdalyti Klaipėdos ir Telšių apylinkių teismams.

Teisėsauga kol kas nekomentuoja, ar tirs galimą „Beta Media“ sukčiavimą

betaValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) trečiadienį kreipėsi į teisėsaugą prašydama ištirti apie bankrotą paskelbusios apsipirkimo svetainių beta.lt ir grupinis.lt valdytojos „Beta Media“ galimą sukčiavimą. Kai kurių teisėsaugos institucijų atstovai patvirtino gavę prašymą, tačiau kol kas negalėjo pasakyti, ar pradės tyrimus.

Dėl savivaldybių išmokų – teisėsaugos įtarimai Alytaus, Mažeikių rajonų tarybų nariams

savivaldybeAtlikdama tyrimus dėl dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybių išmokomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pareiškusi įtarimus Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariui Danieliui Jakubavičiui ir buvusiam Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariui Vytautui Visminui.

Kokiais atvejais gali prireikti teisinių paslaugų?

teisinesknygosTeisinių paslaugų sfera labai plati. Ją sudaro ne tik juridinis atstovavimas administracinėse arba baudžiamosiose bylose. Teisininkas gali padėti atgauti skolas, sutvarkyti juridinės svarbos dokumentus. Į jo paslaugų sąrašą patenka ir įvairių sutarčių rengimas arba atidus įvertinimas.

Teismas M. Sinkevičiui dėl piktnaudžiavimo skyrė baudą ir draudimą eiti pareigas

sinkeviciusKauno apygardos teismas pirmadienį dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimu nuteisė Jonavos rajono merą Mindaugą Sinkevičių, jam skirta bauda ir draudimas eiti pareigas valstybės institucijose.

STT penkiems savivaldybių politikams pareiškė įtarimus dėl neteisėto išmokų panaudojimo

stt4756Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) skelbia pradėjus ikiteisminius tyrimus dėl buvusių ir esamų savivaldybių tarybų narių galimo piktnaudžiavimo gaunant jų veiklai skirtas išmokas, įtarimai pareikšti penkiems politikams. 

Įtariamieji L. Volkovo užpuolimu apskundė Europos arešto orderį, laukia teismo

policija51Dviem Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu įtariamiems lenkams apskundus jų perdavimą Lietuvai, asmenys turės būti išklausyti teisme, jų ekstradicijos data lieka neaiški.

Apie tai BNS ketvirtadienį pranešė Varšuvos-Prahos apygardos prokuratūros Varšuvoje atstovas Norbertas Wolinskis (Norbertas Volinskis).

P. Gražuliui iškelta administracinė byla dėl sovietinių simbolių demonstravimo

grazulisEksparlamentarui Petrui Gražuliui pradėta administracinė teisena dėl sovietinių simbolių demonstravimo.

„Žinau, kad mūsų Viešosios tvarkos valdybos pareigūnai kviečiasi jį čia šiandien. (...) Kiek kolegos informavo, pagal 524 straipsnį medžiaga nagrinėjama, tad kviečiasi turbūt apsiklausti“, – BNS trečiadienį nurodė Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas.

Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Mažeikių, Radviliškio, Tauragės bei Kretingos rajonų savivaldybių tarybos nariams skirtų lėšų grąžinimo

bylosprokProkuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.

R. Žemaitaitis įvykdė teismo įpareigojimą paneigti pareiškimus apie A. Tapiną

zemaitaitisParlamentaras Remigijus Žemaitaitis įvykdė teismo įpareigojimą paneigti pareiškimus apie visuomenininką Andrių Tapiną.

Ketvirtadienį savo feisbuko paskyroje jis nurodė vykdantis teismo sprendimą ir paneigia pernai liepą ir rugpjūtį įrašuose skelbtus teiginius, nes jie „žemina Andriaus Balio Tapino garbę ir orumą“.

Pareikšti nauji įtarimai dėl savivaldybių tarybų narių lėšų naudojimo

stt0519sttSpecialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai Marijampolės savivaldybės tarybos narei Vaidai Pituškienei ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narei Linai Rimkienei.

Dėl smurto prieš mažametį Žemaitijoje nuteista auklė

teismasTelšių apylinkės teisme nuosprendį išgirdo Žemaitijos gyventoja, kuri pripažinta kalta dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui. Moteriai skirta 52 parų arešto bausmė.

Teismas: 1 mln. eurų bauda NT asociacijai ir bendrovėms skirta pagrįstai

teisesaugatavpkKonkurencijos taryba Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociaciją (LNTAA) bei jos nares už konkurenciją ribojančius susitarimus pagrįstai nubaudė beveik 1 mln. eurų baudomis, nusprendė teismas.

Regionų administracinis teismas pirmadienį atmetė LNTAA ir 29 bendrovių skundus, pranešė teismas. Asociacijai ir jos 39 narėms buvo skirta baudų. 

Dėl neteisėto išmokų panaudojimo dviem Kretingos politikams – per 20 tūkst. eurų ieškiniai

ismokuDėl neteisėto tarybos nariams skirtų išmokų panaudojimo Kretingos rajono savivaldybės tarybos narei Vitalijai Valančiutei ir buvusiam nariui Rimantui Maciui pareikšti 20,5 tūkst. eurų vertės civiliniai ieškiniai.

Buvęs teisėjas S. Lemežis ir advokatas išteisinti dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu

advokataiPanevėžio apygardos teismas buvusį teisėją Stasį Lemežį išteisino dėl kyšininkavimo, laikinai iš advokatų sąrašo išbrauktas Romualdas Mikliušas išteisintas dėl prekybos poveikiu.

Kaip pirmadienį pranešė teismas, abu kaltinamieji išteisinti kaip nepadarę veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

R. Ačo piktnaudžiavimo byloje sprendimo nepriėmė, papildomai apklaus FNTT specialistę

apklausŠiaulių apygardos teismas papildomai apklaus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) specialistę baudžiamojoje byloje, kurioje buvęs Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas kaltinimas piktnaudžiavimu, kurstymu iššvaistyti turtą ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl teisėjų atlyginimų dydžio skaičiavimo

teismastmKonstitucinis Teismas (KT) trečiadienį rašytinio proceso tvarka pradeda bylą dėl teisėjų atlyginimų dydžio skaičiavimo pagal tris Regionų administracinio teismo prašymus.

KT vertins, ar Konstitucijai neprieštaravo ir neprieštarauja buvęs ir esamas teisėjų atlygio reguliavimas tiek, kiek teisėjų pareiginės algos bazinis dydis ir pati pareiginė alga apskaičiuojama neatsižvelgiant į aiškiai apibrėžtus kriterijus ar ekonominius rodiklius.

STT dėl piktnaudžiavimo pareiškė įtarimus dar keturiems tarybų nariams

nariamsĮtarimai dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo pareikšti dviem buvusiems Vilniaus miesto ir Mažeikių rajono tarybų nariams, taip pat dviem Šilutės ir Lazdijų rajonų tarybų nariams, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Konstitucinis Teismas pradės nagrinėti bylą dėl Stambulo konvencijos

teismastmKonstitucinis Teismas (KT) antradienį rašytinio proceso tvarka pradės nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl Stambulo konvencijos atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui, paskelbė teismas.

Į KT, prašydamas įvertinti konvencijos nuostatas, kuriose kalbama apie lytį socialiniu aspektu, smurtą prieš moteris dėl lyties ir apie tai, kad į oficialią švietimo programą, be kita ko, būtų įtraukta medžiaga apie nestereotipinius lyčių vaidmenis, praėjusį rudenį kreipėsi Seimas.

V. Šiliauskas pristatytas į Kauno kalėjimą atlikti laisvės atėmimo bausmės

atliktiUž kyšininkavimą laisvės atėmimu nuteistas buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas ketvirtadienį pristatytas į Kauno kalėjimą, kur atliks jam skirtą laisvės atėmimo bausmę.

Apie tai BNS informavo Kauno apskrities policija.

Galutine ir neskundžiama LAT nutartimi už žiaurų elgesį su gyvūnais atsakys 7 nuteistieji

sernasLietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atmetė 7 nuteistųjų ir jų gynėjų kasacinius skundus bei paliko galioti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Gyvam šernui iltis karpiusiems, audinę ir vietnamietišką kiaulę medžiokliniais šunimis pjudžiusiems nuteistiesiems teks sumokėti bendrai beveik 29 tūkst. eurų siekiančią baudą.

Pareikšti nauji įtarimai dėl neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų

stt4756Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) toliau atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti. Įtarimai pareikšti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariui Sauliui Stasiūnui ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariui Laurynui Jonauskui.

Nukentėjusysis O. Šurajevo byloje pareiškė 60 tūkst. eurų ieškinį

bylojeKomiko ir visuomenininko Olego Šurajevo byloje dėl šmeižto, neteisėtos informacijos rinkimo informacijos nukentėjusiuoju pripažintas Vadimas Butrimas pareiškė 60 tūkst. eurų ieškinį.

Tėvai pripažinti kaltais dėl nesirūpinimo savo 4 mėnesių vaiku, jis mirė

gretoj359Tėvai pripažinti kaltais dėl nesirūpinimo savo keturių mėnesių vaiku, jis mirė.

Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Vaidos Baranauskienės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir Aukštaitijoje gyvenančią sutuoktinių porą pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis.

Teisme du kaltinamieji per konfliktą į teisėją metė vandens butelius

teismasVilniaus miesto apylinkės teisme du kaltinamieji per konfliktą su teisėja į ją metė plastikinius vandens butelius, tačiau nepataikė.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė BNS sakė, ketvirtadienį, 10.15 val., gauta informacija, kad teisiamieji per teismo posėdį kėlė neramumus, todėl priimtas sprendimas iš teismo salės pašalinti tris vyrus.

Galutinis teismo sprendimas: už klaidinančią reklamą „Circle K Lietuva“ turės sumokėti 100 tūkst. Eur baudą

teisesaugatavpkLietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą bendrovei „Circle K Lietuva“ perpus sumažinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) už klaidinančią reklamą skirtą baudą. Galutiniu ir neskundžiamu teismo sprendimu „Circle K Lietuva“ turės sumokėti 100 tūkst. Eur siekiančią baudą.

Prokuratūra panaikino STT nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl pusiaukelės namų

domeikavaKauno apygardos prokuratūra panaikino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl pusiaukelės namų Domeikavoje steigimo.

Tai BNS patvirtino Kauno apygardos prokuratūros atstovė Milda Butkutė.

Teismas įpareigojo STT dar kartą atlikti aplinkybių tikslinimą. Domeikavos seniūnijos bendruomenė pareiškimą dėl Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) steigiamų pusiaukelės namų STT pateikė pernai gruodį.

Teismas panaikino leidimą iš Vilčinskų paimti vaikus

vilcinskasKauno apygardos teismas panaikino žemesnės instancijos teismo pernai gegužę priimtą nutartį, kuria buvo leista Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriui paimti iš Vilčinskų tris nepilnamečius vaikus.

Ši pirmadienį priimta Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.

KT skelbs nutarimą dėl medikų padarytos žalos atlyginimo

ligonine215Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį skelbs nutarimą, ar įstatymo norma, numatanti, kas ir kokiu būdu turi teisę prašyti atlyginti medikų padarytą žalą, neprieštarauja Konstitucijai.

Į vieną bylą buvo sujungti keli Vilniaus apygardos teismo prašymai.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode