G. Nausėda bus inauguruojamas antrajai kadencijai prezidento poste

nauseda1Vilniuje penktadienį vyks antrai kadencijai perrinkto prezidento Gitano Nausėdos inauguracija.

G. Nausėdos inauguracija prasidės Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje, kur prezidentas prisieks būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas. Po to jis sakys inauguracinę kalbą.

E. Dobrowolska: prekių svorio ir kainos pokyčių rodymas – ne išeitis

pokyciuTeisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sako neturinti idėjų, kaip sudrausminti prekybininkus, kurie už mažesnio svorio prekes nustato tą pačią kainą.

Ji baiminasi, kad įpareigojus prekybininkus nurodyti svorio ir kainos pokyčius prekė gali vis tiek pabrangti. Ministrės teigimu, tai parodė prancūzų pavyzdys.

EK: Lietuva – viena lyderių pagal viešąsias skaitmenines paslaugas

lyderiuPagal viešųjų skaitmeninių paslaugų kokybę Lietuva išlieka viena lyderių Europos Sąjungoje (ES), rodo Europos Komisijos (EK) atlikta 2024 metų skaitmeninio dešimtmečio pažangos vertinimo ataskaita, ketvirtadienį skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Anot EK ataskaitos, Lietuvos viešųjų skaitmeninių paslaugų kokybė per metus gerėjo 1 proc. – šalis pakilo iš 7-tos į 6-tą vietą tarp ES valstybių.

Pagal šį kriterijų lyderės yra Malta, Estija, Liuksemburgas, Islandija bei Suomija.

I. Šimonytė: mokyklų tinklo kūrime svarbiausias vaiko interesas

kurimeReaguodama į priekaištus dėl mokyklų tinklo kūrimo taisyklių, premjerė Ingrida Šimonytė ragina pirmiausia atsižvelgti į vaikų interesus.

„Čia klausimas yra ne apie tinklą, direktorius ar kažką. Čia yra klausimas apie tai kaip pasiekti geriausios naudos vaikam, ir geriausia nauda vaikam yra tada, kada yra galimybės vaikam rinktis, yra galimybės mokytis įvairių dalykų“, – ketvirtadienį per Vyriausybės pusvalandį Seime sakė I. Šimonytė.

Išstojant iš konvencijos, Lietuva pirkti kasetinių šaudmenų ketina kartu su sąjungininkais

ketinaRuošdamasi išstoti iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos, Lietuva svarsto ateityje juos įsigyti per bendrus su sąjungininkais vyksiančius pirkimus.

Parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo pritarė siūlymui denonsuoti minimą konvenciją ir toliau svarstys šį klausimą skubos tvarka.

Už šį siūlymą balsavo 99 parlamentarai, prieš buvo vienas, susilaikė trys Seimo nariai.

Perkeldamas ES direktyvą, Seimas priėmė Kibernetinio saugumo įstatymą

direkSeimas ketvirtadienį priėmė Kibernetinio saugumo įstatymo pakeitimus, jais numatomos teisinės priemonės bendram kibernetinio saugumo lygiui Bendrijos valstybėse narėse didinti.

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas yra sakęs, jog šiais pakeitimais į nacionalinę teisę perkeliama Europos Sąjungos (ES) Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva, kuri leis Lietuvoje sustiprinti kibernetinį saugumą – tikimasi, kad šis projektas padės sumažinti kibernetinių incidentų skaičių ir jų poveikį.

Ministerija: Baltijos šalys per artimiausias savaites praneš apie pasitraukimą iš BRELL

pasitraukimaBaltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatoriai per artimiausias savaitės planuoja informuoti Rusiją ir Baltarusiją apie nepratęsiamą bendros su šiomis šalimis elektros sistemos sutartį (BRELL) ir pasitraukimą iš rusiškos elektros sistemos 2025 metų vasarį, trečiadienį pranešė Energetikos ministerija.

„Artimiausiomis savaitėmis Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai informuos kitas sutarties šalis apie bendrą sprendimą nepratęsti BRELL sutarties ir pasitraukti iš IPS/UPS sistemos 2025 metų vasarį“, – teigiama pranešime.

Vyriausybė skyrė 1 mln. eurų Ukrainai atstatyti po rusų smūgių sugriautą vaikų ligoninę

ligonineVyriausybė Ukrainai skyrė 1 mln. eurų atstatyti po Rusijos apšaudymo sugriautą vaikų ligoninę Kyjive.

„Dėl sušaudytos ligoninės Ukrainoje – gavome paramos prašymą dėl ligoninės atstatymo, norime pasiūlyti 1 mln. eurų skirti Ukrainos gyventojams, nukentėjusiems nuo Rusijos Federacijos karinės agresijos“, – Vyriausybės posėdyje sakė Finansų ministrė Gintarė Skaistė.

K. Navickas: rusiškų ir baltarusiškų grūdų problema išspręsta – jie nebeįvežami

rusiskuLietuvai birželį uždraudus įvežti nemažai rusiškų ir baltarusiškų žemės ūkio produktų, o Europos Sąjungai (ES) nuo liepos įvedus maksimalius muitus rusiškiems grūdams, ministras Kęstutis Navickas sako, jog pigesnių ir mažiau kokybiškų trečiųjų šalių grūdų bei pašarų importo į šalį problema išspręsta – jie į Lietuvą nebeįvežami.

Beveik 1 tūkst. žydų prašo kompensuoti nusavintą turtą

zydaiBeveik tūkstantis žydų tautybės asmenų prašo atlyginti už praėjusiame amžiuje neteisėtai nusavintą turtą.

Geros valios fondas BNS informavo sulaukęs 951 pareiškėjo prašymo išmokėti piniginę kompensaciją už totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu neteisėtai nusavintą nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę.

Ministrų keitimo klausimas bus svarstomas nusprendus dėl kandidato į EK, sako prezidentas

ministruPrezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pokyčių Vyriausybės sudėtyje klausimo bus imamasi išsprendus situaciją dėl Lietuvos kandidato į Europos Komisiją (EK).

„Mes kalbėjome apie tai (pokyčius Vyriausybėje – BNS), bet pirmiausia norėtųsi, kad išspręstume viską su Europos Komisijos komisaru, o tada jau kalbėsime tuomet, kai bus atiduoti įgaliojimai“, – ketvirtadienį Vilniuje žurnalistams sakė šalies vadovas.

Daugiausia GPM gyventojai skyrė „Mėlyna ir geltona“, „Mamų unijai“ ir R. Kaukėno grupei

melynaDaugiausiai paramos iš 2023 metų pajamų mokesčio (GPM) gyventojai skyrė paramą Ukrainai renkančiai viešajai įstaigai „Mėlyna ir geltona“, labdaros fondui „Mamų unija“ ir Rimanto Kaukėno paramos grupei.

Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), ketvirtadienį paramos gavėjus pasieks pirmoji gyventojų šiemet skirta GPM parama – iki lapkričio 15 dienos jiems bus pervesta apie 31,1 mln. eurų, tai 2 mln. eurų daugiau nei pernai.

Krašto apsaugos ministerija perka dronų už 36 mln. eurų

dronaiKrašto apsaugos ministerija (KAM) perka įvairių tipų dronų už 36 mln. eurų.

Gynybos resursų agentūra pasirašė sutartis dėl mažosios klasės žvalgybinių bepiločių orlaivių įsigijimo iš Latvijos bendrovės „Edge Autonomy“, dėl mini klasės žvalgybinių orlaivių – iš Estijos gamintojų „Threod Systems“ ir dėl mikro klasės (kvadrokopterių) bepiločių orlaivių – iš lietuviškos įmonės „Deftools“, ketvirtadienį praneš KAM.

Skuboti sprendimai dėl mokesčių bankams – kliūtis investicijoms, sako E. Čipkutė

bankamsPenkių didžiausių Lietuvos bankų akcininkų atstovams premjerei išreiškus susirūpinimą dėl neprognozuojamos šalies investicinės aplinkos, Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė sako, kad netikėti ar skuboti sprendimai dėl papildomų mokesčių bankams trukdo įtikinti investuotojus, kad Lietuva yra gera šalis jų investicijoms.

„Vinted“ skųs teismui 2,4 mln. eurų baudą už vartotojų duomenų apsaugos pažeidimus

vintedDidžiausia Europoje internetinė naudotų drabužių prekybos platforma ir pirmasis Lietuvos „vienaragis“ „Vinted“ skųs teismui Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos (VDAI) bendrovei skirtą beveik 2,39 mln. eurų baudą.

„Nematome jokio teisinio pagrindo šiam VDAI sprendimui ir manome, kad jis sukuria naują precedentą, kuris peržengia teisinio reguliavimo ir geriausių šios srities praktikų ribas. Su sprendimu visiškai nesutinkame ir jį skųsime teismui“, – pranešė bendrovė.

Viceministrė: draudimo sutarčių įmoka neatbaidytų gyventojų ir verslo nuo šios paslaugos

paslaugFinansų ministerijos siūlomas dalies draudimo sutarčių apmokestinimas, ieškant papildomų lėšų gynybai, neturėtų atbaidyti gyventojų ir verslo nuo šių paslaugų, sako finansų viceministrė. 

„Matome, kad vidutinė (draudimo – BNS) sutarties kaina žiūrint į įvairius segmentus kyla, ir ji kyla nuosekliai, tačiau taip pat kyla ir skaičius asmenų, kurie draudžiasi ir sudaro naujas draudimo sutartis. (...) Praėjusiais metais įmokų augimas siekė beveik 20 proc., bet matome, kad ir ta rinka įvairiuose segmentuose yra auganti. Tai ta kaina įtakos augimui tikrai neturėjo. Nebuvo tokios tendencijos, kad įmonės kelia draudimo įmokas, o žmonių mažėja“, – LRT radijui trečiadienį sakė finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode