V. Gruodys paskirtas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovu

gruodysSveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys naujuoju Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriumi paskyrė Vaidotą Gruodį. Jis savo pareigas pradeda eiti nuo ketvirtadienio, gegužės 4 d. V. Gruodys keičia laikinai įstaigai vadovavusią Giedrę Aleksienę. 

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys teigia, kad vykstant pavaldžių ministerijai įstaigų konsolidacijai, vienas svarbiausių uždavinių naujajam vadovui bus užtikrinti sklandų procesą. „Integruojant įstaigas, svarbu užtikrinti reikalingus struktūrinius pokyčius bei nuraminti darbuotojus, kuriant skėtinę organizaciją – tai vienas svarbiausių naujojo vadovo uždavinių. Taip pat NVSC vykdo priežiūros funkciją, kurią reikia peržiūrėti ir atnaujinti, kuriant šiuolaikinę priežiūros instituciją, orientuota į konsultavimą“, – teigia ministras.   

Ministras dėkoja G. Aleksienei už vadovavimą Centrui, ji toliau eis NVSC užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vedėjos pareigas. 

Naujasis NVSC vadovas. V. Gruodys teigia, kad prioritetą teiks organizacijos kultūros puoselėjimui, tarp esminių tikslų nurodo NSVC kaip besimokančios ir tobulėjančios organizacijos kūrimą. 

„Dėkingas ministrui už išreikštą pasitikėjimą. Įstaigos veikloje skatinsiu inovatyvų ir kūrybišką darbuotojų mąstymą, skatinsiu diegti naujoves ir būti atsakingiems už jų įgyvendinimą. Ypatingą dėmesį skirsiu stipriems, atsakingiems ir abipusiai korektiškiems santykiams. Sieksiu NVSC, kaip nuolat tobulėjančios įstaigos, kultūros. Tikiu, kad mano, kaip vadovo, atvirumas, skaidrumas ir nešališkumas padės kurti NVSC kolektyvo pasitikėjimą, leis plėtoti palankų mikroklimatą bei bendradarbiavimu grįstą įstaigos kultūrą“, –  sako naujasis NVSC vadovas. 

41-erių V. Gruodys yra sukaupęs beveik dvidešimties metų patirtį įvairiose valstybės institucijose, iš jų septynerius metus – vadovaujančiose pareigose. Nuo 2017-ųjų jis ėjo Bendrųjų reikalų departamento direktoriaus Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos pareigas. Anksčiau yra dirbęs Žemės ūkio ministerijoje ir Valstybinėje augalų apsaugos tarnyboje. 

Naujasis NVSC vadovas turi teisinį ir informacinių technologijų išsilavinimus. Mykolo Romerio universitete jis yra įgijęs teisės magistro laipsnį, o Kauno technologijos universitete – informacijos inžinieriaus bakalaurą. V. Gruodys moka anglų, rusų kalbas.

Atranką į Centro vadovus vykdė Viešojo valdymo agentūra. Kandidatams buvo keliami išsilavinimo (ne žemesnis nei magistro laipsnis), vadovaujančios darbo patirties (ne mažiau nei treji metai), užsienio kalbų mokėjimo ir kiti reikalavimai. Iš viso konkurse dalyvavo 5 kandidatai.

Du atrinktus kandidatus vertino Sveikatos apsaugos ministras. NVSC vadovas sveikatos apsaugos ministro įsakymu paskirtas penkerių metų laikotarpiui.

NVSC veiklos sritys – visuomenės sveikata, užkrečiamų ligų kontrolė, vartotojų teisės, paslaugų ir gaminių higienos normų užtikrinimas ir priežiūra, o taip pat ūkio subjektų priežiūra, apsaugant visuomenės sveikatą.

SAM nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode